Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Paketleri sohbet sohbet okey zamanı sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

mIRC Scripting Sorunları - Bölüm Kuralları

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,296
218
63
www.ircforumlar.com
mIRC Scripting Sorunları - Bölüm Kuralları

1-
Konu açmadan önce kesinlikle ilgili bölümde detaylı bir arama yapınız. Bunun sizden ısrarla istememizin sebebi "6.100" den fazla konu içerisinde aradığınız şey %80 ihtimal ile bulunmaktadır. Unutmayın ki Türkiye'nin hatta Dünya'nın en çok rağbet gören ve ilgili içeriğine sahip IF Forumlarındasınız.

2- Konu başlığınız sorununuzu özetlemeli. Örneğin; sorununuz "notify" hakkında ise, başlığınız; "Notify Hakkında Sorun" şeklinde olmalıdır. "Yardım, help, Help pls, Coder Arkadaşlar, Allah'ını Seven Baksın!" gibi konu başlıkları kesinlikle açmayınız.

3- Konu başlığı açarken her kelimenin ilk harfi büyük olmalıdır. Ve konu içerisinde kesinlikle Türkçe'yi güzel bir şekilde kullanmalısınız.

4- Açtığınız konuya kısa süre içerisinde cevap verilmek zorunluluğu yoktur. Bu yüzden "Konu güncel, Hey kimse varmı?, Yardım eden yokmu?, Kimse bilmiyor mu?" şeklinde ikincil bir mesaj atmayınız.

5- Size yardım eden kişilere karşı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde diyalog kurunuz. Unutmayın ki kimse size yardım etmek zorunda değil.

6- Sorununuz çözüldüğünde veya çözülme aşamasında iken; "Teşekkürler, Allah Razı Olsun, Sağol, Bravo, Hastayım Sana Abi" gibi mesajlar yerine Teşekkürler/Beğen butonlarına tıklamanız yeterli olacaktır.

7- ÖNEMLİ: Sorununuza kısa süre içerisinde cevap gelmezse(ki bu genellikle çok az görülen birşeydir IF-de) bölüm sorumlularına "Özel Mesaj - E-mail - Profil Mesajı" vb. işlemler yapmaya kalkışmayın.

8- "Script nasıl editlenir?, Elimde bir add-on var nasıl editlenir?, Script yaptırmak istiyorum?, Elinde "xxx/yyy/h2o" script olan varmı?" şeklinde konular/başlıklar kesinlikle açmayınız. Editci arkadaşlara hiç hoş gözle bakmıyoruz.

Kurallara Göre İşlem Analizi
(Yaptırımların bütününde "EK-A / 1" kuralı geçerlidir)

1. Kural için yapılacak işlev: Konunun Geçiçi Olarak Silinmesi (EK-A / 2)

2. Kural için yapılacak işlev: Konunun Geçiçi Olarak Silinmesi (EK-A / 2) ve/ya Konu Başlığının Değiştirilmesi

3. Kural için yapılacak işlev: Konunun Geçiçi Olarak Silinmesi (EK-A / 2) ve/ya Konu Başlığının Değiştirilmesi

4. Kural için yapılacak işlev: İkincil Mesajın Silinmesi - Tekrarında Ceza Puanı Uygulaması

5. Kural için yapılacak işlev: Ceza Puanı Uygulaması - Forumdan Uzaklaştırma Uygulaması (1 Ay)

6. Kural için yapılacak işlev:
Mesajın Silinmesi - Tekrarında Ceza Puanı Uygulaması

7. Kural için yapılacak işlev: Ceza Puanı Uygulaması - Forumdan Uzaklaştırma Uygulaması (1 Ay)

8. Kural için yapılacak işlev:
Ceza Puanı Uygulaması - Forumdan Uzaklaştırma Uygulaması (3 Ay)

Ek Açıklamalar (EK-A)

1-
IF-Coders grubu bu yaptırımların hepsini uygulama hakkına/yetkisine sahiptir. Şikayet/itiraz etme hakkınız olmayacaktır.

2-
Geçiçi olarak silinen tüm konular, 1 hafta sonra tamamen silinecektir.

3-
Unutmayın ki; mIRC Scripting bölümündeki sorumlular moderatör değildir. Her biri Türkiye'de kendini ispatlamış birer coder olup, gönüllü olarak yardım vermektedir.