Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

BlackBerry Kullanımında En çok merak edilenler ve Püf noktaları.

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,298
217
63
www.ircforumlar.com
Blackberry kullanımında püf noktalar

BlackBerry Kullanımında faydalı Bilgiler,
BlackBerry Kullanımındaki Sorunları,
BlackBerry sorunları ve çözümleri,
BlackBerry Püf Noktaları,
BlackBerry Kısa yollar,

kucukresim

Soru 1 ; Sim rehberimi telefona kopyaladım fakat göremiyorum?
Cevap 1 ; menü tuşundan filtre bölümüne gelin ve orda gördüğünüz kişisel ve iş kutucukları içi boş olsun.

Soru 2 ; Gelen aramalar gelen mesajlar arananlar gelen mesajlar cevapsız aramalar hep iç içe bu karşıklığı nası düzeltebilirim?
Cevap 2 ; Arama günlüğüne gelin menüden seçeneklere tıklayın üçüncü seçenek olan arama günlüğü tutma kısmına gelin ve en alttaki yok kutucuğunu işaretlerin.

Soru 3; Gelen aramalarda trackball neden yanıp sönmüyor?
Cevap 3 ; Yine arama günlüğünden menü ve ardından seçeneklere tıklayın genel seçeneklere gelin en alttaki zil sesi ışığı seçeneğinde hareket topunu seçin.

Soru 4 ; Mesajlarda gelen ve giden mesajları neden ayrıntılı göremiyorum?
Cevap 4 ; Mesajlara gelin menu den klasörleri göster seçeneğine tıkladığınızda mesajlarınız ayrıntılı bir şekilde seçebilirsiniz.

Soru 5 : Telefonum çaldığında neden titreşim ve zil aynı anda çalmıyor zil+ses seçeneğini seçmeme rağmen?
Cevap 5 : Malesef eski versiyonda önce belirlediğiniz kadar titreşim sayı ile ardından zil sesi çalıyor cihazı güncellediğinizde ise aynı seçenekte bir titreşim bir zil sesi olarak çalıyor malesef ikisi aynı anda yok

Soru 6 :Mesaj yazarken klavyede çok sıkıntı çekiyorum neden?(örnek:8100/8120/7100)
Cevao 6 : Ayarlar dili seçin kısmından giriş yöntemine tıklayın akıllı sözlük için türkçe normal klavye düzeni içinde türkçe multi tab ı seçmelisiniz.

Soru 7: Bu tuş kilidi beni deli ediyor ne yapmalıyım kitlediğim halde yes tuşu ile arama yapıyor artı kullanımıda zor?
Cevap 7: Arkadaşlar eski versiyonlarda çok sıkıntılı bir tuşkilidi var kitlesenizde arama tuşu faliyette oluyor öncelikle son versiyona yükseltmeniz tavsiye ederim ardından ayarlar ekran/klavye seçeneğine tıklayın sağ/sol çok işlevli tuş şunu açar: kısmına tıklayın ve klavye kilidini seçin artık o atadığınız tuş sayesinde cihazınız tek tuşla kilitlenecek.

Soru 8: Blackberry im hafıza kartını görmüyor?
Cevap 8: Ayarlardan ortam kartı seçeneğine gelin harici hafıza desteğini tıklayıp açık olarak ayarlayın.

Soru 9: Track ball ve sinyal ışığının rengini nasıl değiştirebilirim?
Cevap 9: Color flash light adlı uyglamayı yükleyere istediğiniz renge ayarlayabilirsiniz.

Soru 10 : Blackberry de uygulamaları neden klasöre taşıyamıyorum?
Cevao 10 : Cihazınızı güncellediğinizde bu sıkıntınında bittiğini göreceksiniz.​