Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,298
217
63
www.ircforumlar.com

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş 3. günü de geride bıraktı. Ukrayna'nın başkenti Kiev, yeni güne siren sesleri ve art arda patlamalarla başladı. Ukrayna, Rus güçlerinin Harkov kentine girdiğini açıkladı. Harkov'da şiddetli çatışmalar yaşanırken, kontrol yeniden Ukrayna güçlerine geçti. Son olarak; Putin, Rus caydırıcı güçlerinin özel savaş görevi durumuna geçmesini emretti. İşte bugün yaşananlar...​


kapak_135024.jpg


Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri müdahalesi sürüyor. Savaşta 3. günü geride bırakırken taraflar henüz müzakere masasına oturmaya hazırlanıyor

Rusya 150 bin nüfuslu Melitopol’e girdi. Harkov'da ise şiddetli sokak çatışmaları yaşanırken, başkent Kiev'de sabah saatlerinde art arda patlama sesleri duyuldu.

Rusya'nın Ukrayna saldırısında 27 Şubat'ta öne çıkan gelişmeler şu şekilde:

16.10:
AA: Putin, Savunma Bakanlığı'na Rus caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesini emretti.

16.00: Ukrayna ordusunun, Rus birliklerinin girdiği ülkenin ikinci büyük kenti Harkov'da yeniden kontrolü sağladığı bildirildi.

Harkov Valisi Oleh Synyehubov, Telegram uygulaması üzerinden yaptığı açıklamada, "Harkov'un kontrolü tamamen bizde. Silahlı kuvvetler, polis ve savunma güçleri çalışıyor ve şehir düşmandan tamamen temizleniyor" ifadesini kullandı.

15.50: Fransa, hava sahasını Rus uçaklarına kapattı.

15.41: Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Medinskiy tarafından yapılan açıklamada "Ukrayna görüşme yapmayı kabul etti" denildi.

15.27: G7, Batı'nın bazı Rus bankalarını SWIFT'den keseceğini söyledi.

15.04: Kremlin, Ukrayna ile görüşmelerde İsrail'in arabulucu olmayı talep ettiğini duyurdu. Öte yandan açıklamada; Putin'in, İsrail Başbakanı Bennett'e Rusya'nın Belarus'ta görüşmeye hazır olduğunu ancak, Kiev'in bu fırsatı kullanmadığı belirtildi.

14.49: Ukrayna Cumhurbaşkanı zelensk, belarus lider lukashenko ile konuştuğunu söyledi.

14.46: Almanya, Rusya gazı alımını azaltma planlarını hızlandıracak.

14.40: Ukrayna Başsavcılığı: Rusya Devlet Başkanı Putin'in 'savaş suçlusu' olduğunu kanıtlayacağız.

14.35: Hollanda bu akşamdan itibaren hava sahasını Rusya'ya kapatacak.

14.33: Birleşmiş Milletler, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından 368 bin mültecinin komşu ülkelere geçtiğini bildirdi.

14.28: İtalya, hava sahasını Rus uçaklarına kapattı.

14.26: Rus Devlet Savcısı, Rusya'nın güvenliğine karşı yabancı devletlere yardım sağlayan herkesin ihanetten 20 yıl cezalandırılacağını söyledi.

13.50: Zelenski: Rusya'ya karşı Uluslararası Adalet Divanı'nda dava açtık.

13.49: Almanya, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle ülkenin hava sahasını Rus uçaklarına kapatacak.

144406091-almanya-rusya-scholz-putin-reuters-2022.jpg


Scholz'dan Putin'e sert sözler!​


13.10: Almanya Şansöylesi Scholz: Rusya'ya karşı eşi benzeri görülmemiş bir yaptırım paketi hazırlıyoruz.

12.45: Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar, ülkesine saldıran Rus güçlerinin yaklaşık 4300 asker, 27 uçak, 26 helikopter, 146 tank, 706 zırhlı araç, 49 top ve 2 gemi kaybettiğini açıkladı.

12.41: Azerbaycan'ın Ukrayna Konsolosluğu'ndan yapılan açıklamaya göre dün gece Ukrayna’nın Odessa kentinden ayrılmaya çalışan Azerbaycanlı vatandaşların bulunduğu araç konvoyuna sabotaj grupları tarafından ateş açıldı. Açıklamada, saldırılarda toplam 4 Azerbaycan vatandaşının hayatını kaybettiği kaydedildi.

12.39: Bir Avrupa Birliği (AB) yetkilisinin Reuters'a verdiği demeçte, AB çapında Rus uçuşlarına yönelik bir yaptırımın gerçekleşebileceği bildirildi. Söz konusu kararın yeni bir yaptırım paketinin parçası olabileceği kaydedildi. Yetkili, AB üye ülkelerinin büyük bir çoğunluğunun hava sahalarını Rus uçuşlarına kapattığını ve daha geniş kapsamlı bir resmi kararın kısa süre içinde alınabileceğini de sözlerine ekledi.

12.10: Harkov bölgesel yönetim idaresi, Rusya'nın askeri ilerleyişini hızlandırdığı için Ukrayna kuvvetlerinin ülkenin ikinci büyük kenti Harkov'un sokaklarında Rus birlikleriyle savaştığını söyledi.11.54: İngiltere Dışişleri Bakanı Truss, "Önümüzdeki haftalarda daha fazla oligarkı yaptırımlarla hedef alacağız" dedi.

11.51: Rusya Merkez Bankası: Finans sektörünün istikrarını korumak için gerekli kaynaklara sahibiz

11.50: Zelenski, Ukrayna yanlısı 'uluslararası koalisyon' kurulmasına yönelik çağrıda bulundu.

11.32: Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna tarafına görüşmeler devam ederken, askeri operasyonunun durduruluacağını söylediklerini belirtti.

11.23: Gazprom, gaz akışının normal şekilde devam ettiğini açıkladı.

11.13: Google, Rus devlet destekli televizyon ağı RT'nin mobil uygulamasını Ukrayna'da engelledi.

Rusya ve Ukrayna'dan art arda müzakere açıklamaları

10.50: Zelenski, Rusya ile müzakereler için Belarus yerine İstanbul, Varşova, Bakü veya Budapeşte'yi önerdi.

10.32: Zelenski, Rusya, Belarus topraklarından Ukrayna'ya saldırmazsa müzakere görüşmelerinin Minsk'te olabileceğini söyledi.


10.20: Finlandiya hava sahasını Rus uçaklarına kapattı.

10.12: Ria haber ajansının haberine göre; Kremlin Sözcüsü Rusya'nın müzakerelere hazır olduğunu ve Moskava'nın Ukraynalıları beklediğini söyledi. Peskov, heyetin Ukraynalılarla görüşmek için Belarus'a ulaştığını da belirtti.

10.09: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Karadeniz’de bulunan Türk gemileri için güvenlik seviyesinin yükseltildiği duyuruldu.

09.31: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, yurt dışından gelen gönüllüler için yabancı bir birlik kurulacağını duyurdu. Zelenski yaptığı açıklamada, "Bu, ülkemize verdiğiniz desteğin temel kanıtı olacak" dedi.

Kaynak :
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst