Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

Web Sitesi Barındırma Hizmetleri Nelerdir ve Hangisi Size Uygun?

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,298
217
63
www.ircforumlar.com

Web Sitesi Barındırma Hizmetleri Nelerdir ve Hangisi Size Uygun?


Web sitesi barındırma hizmetleri, temel olarak web sitenizin vitrininin oturduğu internet arazisidir. Bir web siteniz varsa, web'de olması gerekir ve bu barındırma hizmetleri, sitenizi kuran ve çalışır durumda tutan ev sahipleridir, böylece müşterileriniz URL'nizi yazarken erişebilir ve görebilir.

Farklı işletme türlerine hitap eden farklı web barındırma hizmetleri türleri vardır. Bazı web hosting firmaları tüm web sitenizi kurarken bazıları size sadece arsa ve kürek verir ve sizi ona bırakır. İş modelinize ve büyüklüğünüze bağlı olarak, aşağıda açıklanan faktörlere göre bir hosting şirketi seçeceksiniz.

En İyi Web Hosting Şirketi Nasıl Seçilir?

En iyi web barındırma olmadan, başarılı bir web sitesi yürütme yeteneğiniz ciddi şekilde engellenecektir. İşletmeniz için rekabet eden baş döndürücü bir dizi web barındırma sağlayıcısı var. En iyisini nasıl belirleyebilirsin? Aşağıdaki noktaları aklınızda tutarak başlayın:

 • Bant genişliği​

Bir web barındırma hizmeti satın alırken yapmanız gereken ilk şey, disk alanı ve bant genişliği ihtiyaçlarınızı değerlendirmektir. Sitenizde çok sayıda grafik, düzinelerce sayfa ve büyük miktarda trafik varsa, yeterli bant genişliğine ve disk alanına ihtiyacınız olacaktır. Sınırsız plan mevcuttur ve bunlar hayatı kolaylaştırır.

 • uyumluluk​

Uyumluluğu da aklınızda bulundurun. Bir web sitesi barındırma sağlayıcısı aramanın heyecanında, kritik bir şeyi gözden kaçırabilirsiniz: desteklenen işletim sistemlerinin türü. İşletim sistemlerini değiştirmek istemeyeceksiniz, bu nedenle bir sağlayıcıya karar vermeden önce bu noktayı iki kez kontrol edin.

 • Güvenilirlik​

Güvenilirlik ve kullanılabilirlik, web barındırma için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken kritik özelliklerdir. En iyi web barındırma şirketleri, sıklıkla “Çalışma Süresi” olarak adlandırılan yüzde 98 ve 99 oranında kullanılabilirlik oranları sunar.

 • Güvenlik​

Güvenlik de önemli bir endişe kaynağıdır. Mevcut güvenlik özelliklerini öğrenmeden bir web barındırma sağlayıcısı seçmek büyük bir hatadır. Güvenlik duvarları, günlük yedeklemeler ve kullanıcı kimlik doğrulaması gibi şeylerin tümü dahil edilmelidir.

Hangisinin sizin için doğru olduğu konusunda daha iyi bir karar verebilmek için sektördeki en iyi web barındırma sitelerini nasıl seçtiğimize bir göz atın.

EdPtQP.jpgBarındırma Paketleri ve Sizin İçin Ne İfade Ettikleri

Bir web sitesi ne kadar büyük veya karmaşıksa, o kadar kapsamlı bir yapılandırma paketine ihtiyaç duyacaktır. Ana olanlar aşağıdaki gibi ayrılır:

 • Paylaşılan​

Paylaşılan web barındırma, hizmetlerin sunduğu temel pakettir. Web siteniz diğer birçok web sitesiyle birlikte aynı sunucuda bulunur, bu nedenle sunucuyu ve bellek veya CPU gibi diğer kaynakları paylaşırsınız. Bunlar, e-posta gönderme, dosya paylaşımı ve temel düzey e-ticaret siteleri gibi temel web sitesi ihtiyaçları için iyidir. Paylaşımlı barındırma, daha küçük veya yeni başlayan işletmeler için en ucuz ve bu nedenle en akıllı seçenektir.

 • VPS​

Sanal bir özel sunucu, paylaşılan bir sunucudan çok, doğrudan amaçlarınız için tasarlanmıştır. Hala gerçek bir sunucuyu paylaşıyor olabilirsiniz, ancak hizmet size ait bir sanal sunucu oluşturur. Bu, bellek depolamadan işlem gücüne ve ötesine kadar tüm kaynakların yalnızca size ait olduğu anlamına gelir. Bu, satın alınabilirliği korurken sitenizi diğerlerinden ayrı tutan daha güvenli ve çok daha güvenilir bir seçenektir.

 • Özel​

Özel barındırma zaten başka bir seviyedir. Kendi sunucunuzu edinmenin yanı sıra, özel barındırma, sunucunuz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bu, tam yönetim erişimine sahip olduğunuz ve işleri istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu tür bir paket, her tür işletme için gerekli olmayabilecek bir kraliyet özellikleri paketi ile birlikte gelir.

 • Wordpress​

WordPress, daha uzmanlaşmış bir müşteriye hitap eden paylaşılan bir barındırma hizmetidir. Sunucuların kendileri farklı şekilde optimize edilmiştir ve daha hızlı yükleme süresi, ön kurulum, özellikle WordPress ile çalışan güvenlik özellikleri ve WordPress güncellemeleri gibi WordPress performansı için özellikle çekici olan özelliklere sahiptir. Bu, WordPress'te oluşturulmuş web siteleri olan işletmeler için kullanışlıdır.

En İyi Barındırma Kalitesine Geldiğinde Bazı En İyi Özellikler

Barındırma kalitesi, karar verme süreciniz sırasında tartılması önemli olan çeşitli faktörlerden etkilenir. En önemli olanlardan bazıları şunlardır:

 • çalışma süresi garantisi​

Aşağıda bundan daha ayrıntılı olarak bahsedeceğiz ve bu gerçekten dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir, bu nedenle çalışma süresinden tasarruf etmeyin. , %99,98 ile en iyi çalışma süresi garantilerinden birine sahiptir.

 • Yükleme zamanı​

Yükleme süresi de gerçekten önemli. Son araştırmalar, ortalama dikkat süresinin yıllar içinde bir akvaryum balığından daha da küçüldüğünü gösteriyor! Bu nedenle, web siteniz bir sayfayı yüklemek için bir damla bile çok uzun sürerse, işletmeniz daha başlamadan öldü. Kendinizi çalışır durumda tutmak için barındırma hizmetinizin hızlı bir yükleme süresine sahip olduğundan emin olun. , sektördeki en hızlı sayfalar için 360 ml'lik bir yükleme süresi sağlayacaktır.

 • Müşteri desteği​

Web sitenizle ilgili bir sorun olması hafife alınacak bir şey olmadığından, müşteri hizmetlerinin kullanılabilir, bilgili ve kolay çalışılabilir olduğundan emin olmak istersiniz. Aşağıda bu konuda daha fazlası.

 • Konum​

Sunucu sayısı ve konum, web sitenizin yüklenme ve hizmet hızında büyük rol oynar. Açıkçası, ne kadar fazla sunucu kullanılabilirse, hizmet o kadar hızlı olur, ancak bu sunucuların dünyanın neresinde bulunduğu da kaliteyi etkiler. Bulunduğunuz yere bağlı olarak İngiltere, ABD veya İsrail gibi size yakın önemli yerlerde bulunan sunucuları arayın.

Çalışma Sürelerinde Düşük Düşüş

Web barındırma ile ilgileniyorsanız, çalışma süresi garantisi terimini çok duyacaksınız. Bir barındırma hizmetinin çalışır durumda olduğu sürenin yüzdesi olan çalışma süresi, belirli bir yüzdesi ile çeşitli şirketler tarafından garanti edilecektir. Bu, zamanın diğer yüzdesi için kesinlikle düşecekleri anlamına gelmez, ancak hatasız olarak en azından bu süre boyunca yükseleceklerini söyleyebilirler.

Bu önemlidir, çünkü sitenizin müşterileriniz tarafından sürekli olarak kullanılamaması veya erişilemez olmasını istemezsiniz. Aksi halde, neden bir web siteniz olsun ki? gibi kaliteli markalar , %99'dan fazla çalışma süresi garantisi sunar ve bu, işletmeniz için gerçekten iyidir.

Okurlarımızdan En Sık Sorulan Sorular

Okurlarımızdan da benzer sorularla karşılaşıyoruz. Referansınız için hızlı yanıtlarla birlikte en sık sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

Web barındırma maliyeti ne kadardır?

Alacağınız paket ve hizmet türü ne kadar ödeyeceğinizi belirleyecektir. Fiyatlar aylık 2,99 ABD Doları ile yaklaşık 10 ABD Doları arasında değişmektedir. Daha ayrıntılı bir yanıt için aşağıdaki fiyatlandırma ve değer bölümüne bakın.

Barındırma hizmetleri hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Bunun gibi inceleme siteleri sizin için tüm işleri yaptı ve ihtiyacınız olan bilgileri her bir marka hakkında kısa, özlü incelemelerde topladı. İyi bilgilendirilmiş bir karar vermek için en az zaman/çaba ile en fazla veriyi elde etmek için

Web Hosting Fiyatlandırması ve Değeri

Bazıları web barındırma sağlayıcılarını yalnızca fiyata göre seçer. Bu harika bir strateji olmasa da, fiyatlandırmayı kesinlikle dikkate almalısınız. En iyi sağlayıcılar her bütçeye uygun planlar sunar ve bazı durumlarda daha uzun aboneliklere kaydolmak ekstra indirimlere hak kazanır.

Ayrıca, büyümek için biraz yer bırakın. Web sitenizin mevcut ihtiyaçlarını karşılayan bir web barındırma planı seçmek harika. Ancak şans eseri siteniz zamanla büyüyecek ve genişleyecek ve ihtiyaçlarınız değişebilir. Yeni bir web barındırma sağlayıcısına geçmek büyük bir güçlük olduğundan, ölçeklenebilir planlar sunan birini düşünün. Aynı şekilde, kaç tane e-posta hesabının sağlandığına da dikkat etmek isteyebilirsiniz. Düzinelerce e-posta adresine ihtiyacınız olacağına inansanız da inanmasanız da, mümkün olduğunca çok e-posta adresi oluşturma seçeneğine sahip olmak güzel.

Barındırma Sağlayıcılarının Müşteri Hizmetlerini ve Desteğini Araştırın

Web sitesi kurma konusunda doğal olsanız bile, ihtiyacınız olduğunda yardımın mevcut olduğunu bilmek güzel. Seçtiğiniz web barındırma sağlayıcısının 7/24 desteğe sahip olduğunu doğrulayın ve destek almanın da birkaç yolu olduğundan emin olun. En güvenilir sağlayıcılar e-posta, telefon ve çevrimiçi sohbet yoluyla destek sağlayarak size kolaylık seçeneği sunar. En iyi destek, müşteri özgürlüğünü içerir. Üründen memnun kalmazsanız net bir para iade garantisi olduğundan emin olmak için sağlayıcıların politikalarını inceleyin.

Web Hostingin Ötesinde Hangi Ekstralar Mevcuttur?

Bant genişliği ve disk alanı gibi temel özellikler sağlanırken, iyi bir web barındırma planının en az birkaç ekstrası olacaktır. Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, E-ticaret çözümleri sağlayan sağlayıcılara dikkat edin. Hızlı ve kolay güncellemeler yapabilmek istiyorsanız, içerik yönetim sistemleri sunan bir sağlayıcı bulun.

Sektördeki en iyi isimlerden bazılarına göz atın:
 • HostGator​

Her yerde bulabileceğiniz en hızlı yükleme sürelerinden biri. Ayrıca %99,98 çalışma süresi garantisine sahiptir (genellikle %100'de çalışırlar). Sadece bu değil, HostGator'un paketleri rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır, mükemmel müşteri desteği sunar ve genel olarak müthiş bir kullanıcı deneyimi sunar. HostGator hakkında daha fazla bilgi edinin .

 • mavi ana bilgisayar​

HostGator'a yalnızca bir saniye yakın olan Bluehost'un bulut hizmeti, %99,96 çalışma süresi garantisi sunar ve yalnızca milisaniyenin çok küçük bir kısmını geride bırakır. Bilgisayar teknolojilerinde çok hızlı değilseniz, Bluehost'un kullanıcı dostu ve sezgisel olacak şekilde tasarlanmış kullanımı kolay biçimini takdir edeceksiniz. Bluehost'un tam incelemesine göz atın .

 • A2 Barındırma​

A2 Hosting, sektördeki en hızlı yükleme süresine sahiptir ve ortalama 361 ms'lik bir saat hızına sahiptir. Ayrıca %99,96 kesintisiz çalışma garantisine ve telefon veya canlı sohbet yoluyla erişilebilen 7/24 ABD yerel müşteri desteğine sahiptirler, böylece onlara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz ve yanıt almak için dişlerinizi kırmak zorunda kalmazsınız. A2 Hosting hakkında daha fazla bilgi edinin .

Çözüm

Hızlı bir şekilde bir web barındırma sağlayıcısı seçmek ve hayatınıza devam etmek ne kadar cazip gelse de, zaman ayırmanız inkar edilemez şekilde daha iyidir. Bunu yaparken, uzun süre bağlı kalabileceğiniz bir sağlayıcı bulabileceksiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst